

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 300 Ω |
| Length | 5.0038 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 1.1938 mm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 50.008559 mg |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
